آبکاری

پوشاندن یک جسم با یک لایه نازک فلز با کمک یک سلول الکترولیتی آبکاری نامیده میشود .

جسمی که روکش فلزی روی ان ایجاد میشود باید رسانای جریان برق باشد . الکترولیت مورد استفاده برای آبکاری باید دارای یون های ان فلزی باشد که قرار است لایه نازکی از آن روی جسم قرار بگیرد .

آبکاری الکترونیکی : در این روش گالوانیک یک فلفز بر پایه واکنش های الکتروشیمیایی صورت میگیرد . هنگام الکترولیز در سطح محدود الکترود/الکترولیت در نتیجه واکنش های الکتروشیمیایی الکترون ها یا دریافت میشوند و یا واگذار میشوند . برای اینکه واکنش ها در جهت واحد مورد نظر ادامه یابند لازم است بطور مداوم از منبع جریان خارجی استفاده شود.

انجام انواع امور خدمات آبکاری — برای مشاهده خدمات کلیک کنید

ابکاری بدون استفاده از منبع جریان خارجی :

هنگام ترسیب فلز بدون استفاده از منبع جریان خارجی الکترون های لازم برای احیای یون های فلزی توسط واکنش های الکتروشیمیایی تامین میشود .

 بر این اساس سه امکان وجود دارد:

ترسیب فلز به روش تبادل بار(تغییر مکان) یا فرایند غوطه وری:

اساس کلی این روش بر اصول جدول پتانسیل فلزها پایه ریزی شده است . فلزی که باید پوشیده شود باید پتانسیل ان بسیار ضغیف تر(فلز فعال) از پتانسیل فلز پوشنده (فلز نجیب)باشد برای مثال به هنگام غوطه ور نمودن یک میله آهنی در یک محلول سولفات مس فلز اهن فعال است و الکترون واگذار میکند وبه شکل یون آهن وارد محلول میشود دو الکترون روی میله آهن باقی میماند . یون مس دو الکترون را دریافت کرده و احیا میشود و بین ترتیب مس روی اهن میچسبد و هنگامیکه فلز پایه که باید پوشیده شود( مثلا آهن ) کاملا توسط مس پوشیده شود اهن دیگر نمی تواند وارد محلول شود و الکترون تشکیل نمی شود و در نتیجه عمل ترسیب خاتمه می یابد. موارد استعمال این روش در صنعت ابکاری عبارت است از : مس اندود کردن, نقره کاری, مس و برنج , جیوه کاری, حمام زنکات, روش های مختلف کنترل و یا ازمایش جمع اوری فلز از حمام های فلزات قیمتی غیر قابل استفاده(طلا) با استفاده از پودر روی

ترسیم به روش انتصال: این روش عبارت است از ارتباط دادن فلز پایه با یک فلز اتصال. جسم اتصال نقش واگذار کننده الکترون را ایفا می کند.

برای مثال هنگامی که یک میله اهنی (فلزپایه) همراه یک میله الومینیومی به عنوان جسم اتصال در داخل یک محلول سولفات مس فرو برده می شود دو فلز اهن و الومینیوم به جهت فعال تر بودن از مس به صورت یون فلزی وارد محلول می شوند و روی ان ها الکترون باقی می ماند و چون فشار انحلال الومینیوم بیشتر است. سیم رابط از سوی الومینیوم به طرف اهن جاری میشوند. بنابراین مشاهده می شود که مقدار زیادی از یون های مس محلول روی اهن ترسیب می شوند ضخامت قشر ایجاد شده نسبت به روش ساده تبادل بار بسیار ضخیم تر است.

از روش اتصال برای پوشش کاری فلزات استفاده می شود.

روش احیا: ترسیب فلز با استفاده از محلول های حاوی مواد احیا کننده روش احیا نامیده می شود. یعنی در این روش الکترون های لازم برای احیای یون های فلزات توسط یک احیا کننده فراهم می شود.

پتانسیل احیا کننده فراهم می شود. پتانسیل احیا کننده ها باید از فلز پوشنده فعال تر باشند اما باید خاطر نشان ساخت که اختلاف پتانسیل به دلایل منحصرا کاربردی روکش ها نباید بسیار زیاد باشد برای مثال هیپوفسفیت سدیم یک احیا کننده برای ترسیب نیکل است ولی برای ترسیب مس که نجیب تر است مناسب نیست. مزیت استفاده از این روش در این است که می توان لایه هایی با ضخامت دلخواه ایجاد نمود.

زیرا اگر مقدار ماده احیا کننده در الکترولیت ثابت نگه داشته شود می توان واکنش ترسیب را کنترل نمود . به ویژه غیرهادی ها را نیز بعد از فعال نمودن ان ها می توان پوشش کاری کرد.

انجام انواع امور خدمات آبکاری — برای مشاهده خدمات کلیک کنید

اماده سازی قطعات برای ابکاری:

برای بدست اوردن یک سطح فلزی مناسب نخستین عملی است که با دقت باید صورت گیرد زیرا چسبندگی خوب زمانی به وجود می اید که فلز پایه سطحی کانلا تمیز و مناسب داشته باشد. بدین علت تمام لایه ها و یا قشرهای مزاحم دیگر از جمله کثافات, لکه های روغن , لایه های اکسید, رسوبات کالامین که روی اهن در درجه های بالا ایجاد میشوند را از بین می برد.

عملیات اماده سازی عبارت اند از:

  • چربی زدایی: طی ان چربی های روی سطح فلزات را می توان توسط عمل انحلال, پراکندگی, امولسیون, صابون کردن و یا به روش تبادل بار از بین برد.
  • پرداخت: انحلال شیمیایی قشرهای حاصل از خوردگی روی سطح فلزات را پرداخت کردن می نامند که اساسا به کمک اسیدهای رقیق و در بعضی موارد توسط بازها انجام می گیرد.
  • اب کشی, خنثی سازی, اب کشی اسیدی, خشک کردن:

خنثی سازی برای از بین بردن مقدار کم اسید یا مواد قلیایی که در خلل و فرج قطعه باقی می مانند و هم چنین ابکشی اسیدی برای جلوگیری از امکان تشکیل قشر اکسید نازک غیرقابل رویت که موجب عدم چسبندگی لایه الکترونی می شود.

فانتاکروم : فانت کروم روش ابکاری به صورت پاششی می باشد. این فناوری توسط ایتالیایی ها برای اولین بار در دنیا عرضه شد.

در حال حاضر می توان گفت فانتاکروم از محبوب ترین روش های ابکاری در دنیا محسوب شده.

 

مزیت های ابکاری فانتاکروم:

  • مهم ترین مزیت این دستگاه می توان به سهولت در انجام کار اشاره کرد به این صورت که شما با داشتن یک اپراتور و اموزش حتی چند ساعته می توانید عمل ابکاری را انجام دهید.
  • قابلیت انجام اب کاری بر روی تمام سطوح که یکی از ارزشمندترین ویژگی های فانتاکروم می باشد. از قبیل چوب, رزین, پلی استر, کاشی , موزاییک , کامپوزیت , الومینیوم , پلاستیک, شیشه و … می باشد.
  • سرعت بالا در انجام ابکاری به این صورت که شما می توانید سطح وسیعی را در زمانی کمتر از چند دقیقه ابکاری نمایید.
  • شما با دستگاه فانتاکروم قادر خواهید بود انواع قطعات ریز, کوچک و درشت را ابکاری نمایید.
  • جایگزین نبودن و نیاز نداشتن به تهیه مقدمات وسیع که یکی از ویزگی های دارای اهمیت این دستگاه می باشد به این صورت که شما در یک محیط 10 متری قادرر به ابکاری تمام سطوح می باشید.
  • هزینه های بسیار کم و قابل توجیه در انجام ابکاری

 

 

 

 

آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری آبکاری